Telefony: 664-041-881, 606-911-850, 608-658-459    E-mail: info@polmaratonostrowski.pl

Aktualności

 • I ostrowski - podziękowania >

  I OSTROWSKI ICE MAT PÓŁMARATAON ZA NAMI. DZIĘKUJEMY!!! Pierwszy uliczny półmaraton w naszym mieście już za nami. Szereg obszernych relacji Czytaj
 • OPŁATA 50 zł UTRZYMANA DO 16.03.2014 >

  Liczba zapisanych na nasz półmaraton pod koniec lutego wzrosła do ponad 600, z czego prawie 500 opłaciło swój udział. W Czytaj
 • KOSZULKA TECHNICZNA PÓŁMARATONU >

  Coraz więcej chętnych zgłasza się na naszą listę startową, aby przekonać niezdecydowanych prezentujemy oficjalną koszulkę naszej imprezy. Profesjonalna koszulka techniczna Czytaj
 • Mamy atest! >

  Ostrowski ICE MAT Półmaraton ma atest! Newline naszym partnerem. W ubiegłą sobotę, 11 stycznia do Ostrowa przybył Pan Zenon Piątek Czytaj
 • 1

OPŁATA 50 zł UTRZYMANA DO 16.03.2014

Liczba zapisanych na nasz półmaraton pod koniec lutego wzrosła do ponad 600, z czego prawie 500 opłaciło swój udział. W związku z tym, dyrektor biegu Piotr Pastucha wraz z głównym sponsorem – właścicielem firmy Ice Mat – Zbigniewem Matysikiem uzgodnili utrzymanie kwoty za opłatę startową w wysokości 50 zł. Kwota ta będzie obowiązywała do ostatniego internetowego dnia zapisów, czyli 16 marca.  Oczywiście osoby, które wpłaciły wyższą kwotę wpisowego będą miały zwróconą różnicę.

Utrzymanie kwoty stało się możliwe dzięki pozyskaniu sponsorów: firmy Insan, Galerii Ostrovia, hurtowni elektrycznej Mielcarek, firmy Planta, Syngenta, Sportimed, firmy Schiessl, meble Cadabra, czy Rehabilitacja Bartoszek.

Organizatorzy pozyskali również sponsora firmę Audi Krotoski Cichy z salonami w Łodzi i Poznaniu. Firma Krotoski Cichy zaprezentuje na rynku Ostrowa kilka modeli marki Audi naszpikowanych najnowszymi technologiami tego niemieckiego potentata. Przedstawiciele sponsora - firmy Krotoski Cichy, wystartują również w naszym półmaratonie.

Nie zabraknie gwiazd biegów długich na naszej trasie – Vice mistrzyni Polski w maratonie z 2009 roku, Pani Agnieszka Janasiak wystartuje w Ice Mat półmaratonie, ponieważ jak wspomniała:,, Dobry termin i prosta, płaska trasa to doskonałe przetarcie przed Mistrzostwami Polski Kobiet w Maratonie, które odbędą się w Dębnie”.

Kolejną niespodzianką, jaką przygotował właściciel głównego sponsora imprezy – Pan Zbigniew Matysik, to przekazanie do pakietu startowego pamiątkowego kubka dla każdego uczestnika biegu. ,,Koszulka będzie pamiątką Ostrowskiego Ice Mat Półmaratonu na treningach, a kubek w chwilach relaksu pijąc z niego herbatę lub kawę – żartuje Pan Zbigniew.

Czas zacząć finałowe odliczanie - do startu zostało 17 dni. Do zobaczenia na starcie.

UWAGA !!!

W sobotę 22.03.2014  Pakiety i numery startowe będę wydawane w :

Sala gimnastyczna SP numer 4

63-400 Ostrów Wielkopolski

Ul. Królowej Jadwigi 3

W Niedzielę 23.03.2014 W dniu BIEGU w godzinach 9-12 pakiety startowe będą wydawane :

W salach KS STAL
ul. Kusocińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

 

Tam też będą się mieściły szatnie, prysznice i depozyty.

 

 

 

Mamy atest!

 Ostrowski ICE MAT Półmaraton ma atest! Newline naszym partnerem.

W ubiegłą sobotę, 11 stycznia do Ostrowa przybył Pan Zenon Piątek – atestator PZLA. Po kilku godzinach wykonywania pomiarów i obliczeń ogłosił, że mamy atest trasy. Pan Zenon atestował już wiele tras, ale stwierdził, że ta, przez nas wytyczona jest szybka, płaska i powinna sprzyjać w osiąganiu bardzo dobrych wyników. Atutem tej trasy jest też start z Rynku, co gwarantuje gorący doping mieszkańców naszego miasta od początku biegu.

Od dnia rozpoczęcia zapisów do półmaratonu minęły trzy tygodnie. Dotychczas zapisało się już ponad 160 osób. Dziękujemy zapisanym za zaufanie, jakim nas obdarzają. Jako organizatorzy staramy się zapewnić wszystkim uczestnikom jak najwięcej wrażeń i pamiątek, dlatego miło nam poinformować, że do pakietu startowego każdemu uczestnikowi dołączymy koszulkę techniczną renomowanej firmy Newline, projekt tej koszulki przedstawimy w najbliższym tygodniu. Nie jest to jedyna niespodzianka, wkrótce ujawnimy kolejne.

Mamy nadzieję, że bogaty pakiet startowy w połączeniu z płaską, szybką trasą spowoduje, że wszyscy uczestnicy biegu wyjadą z Ostrowa zadowoleni z rekordowymi wynikami.

ATEST W FORMACIE PDF

ORGANIZATORZY

KOSZULKA TECHNICZNA PÓŁMARATONU

Coraz więcej chętnych zgłasza się na naszą listę startową, aby przekonać niezdecydowanych prezentujemy oficjalną koszulkę naszej imprezy.

Profesjonalna koszulka techniczna firmy NEWLINE, lekka i wykonana z najlepszych materiałów z płaskimi szwami i w kolorze obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Koszulka która zapewni Wam komfort i bezpieczeństwo (jest widoczna) w codziennych treningach.

Świetna techniczna koszulka na dodatek markowa, super pamiątka w postaci statuetki i do tego szybka trasa dzięki której padnie wiele rekordów życiowych, mamy nadzieję, że  te argumentu przekonają niezdecydowanych.

Zapraszamy  na bieg

 

Organizatorzy 

I ostrowski - podziękowania

 

I OSTROWSKI ICE MAT PÓŁMARATAON ZA NAMI.

 

DZIĘKUJEMY!!!

 

 

 

Pierwszy uliczny półmaraton w naszym mieście już za nami. Szereg obszernych relacji w prasie, telewizji i na portalach biegowych najlepiej podsumowuje sukces naszego biegu. W pierwszym atestowanym, ulicznym półmaratonie w Ostrowie Wielkopolskim wzięło udział przeszło 600 zawodniczek i zawodników.

 

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła stworzeniu wspaniałej atmosfery, którą stworzyliśmy RAZEM, biegacze, główni aktorzy tego widowiska i kibice. Mimo nienajlepszej pogody to żarliwy doping kibiców niósł biegaczy do mety. KIBICE za to Wam dziękujemy.

 

Drodzy BIEGACZE bez Was nie byłoby tej imprezy. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście wierzę, że Was nie zawiedliśmy. Wierzę, że przyjedziecie do nas za rok, że razem stworzymy jeszcze lepsze widowisko.

 

Dziękujemy WŁADZOM Ostrowa wielkopolskiego za pomoc, a przede wszystkim przychylność i życzliwość, z jaką się spotkaliśmy. Dziękujemy ostrowskiej POLICJI i STRAŻY MIEJSKIEJ za świetnie zabezpieczoną trasę, dziękujemy OCHOTNICZEJ STRAZY POŻARNEJ, HARCERZOM i WOLONTARIUSZOM pomagającym przy organizacji biegu. Dziękujemy PROBOSZCZOM Parafii, przez które przebiegała trasa biegu za zrozumienie i życzliwość. WSZYSTKIM LUDZIOM, którzy przyczynili się do sukcesu I Ostrowskiego ICE MAT Półmaratonu DZIĘKUJEMY!!!

 

Wiele ciepłych słów należy się również SPONSOROM. Właścicielom firm, menagerom, to dzięki ich przychylności i wsparciu finansowemu, udało się zebrać tylu biegaczy w naszym mieście.

 

SPONSORZY dzięki Waszemu zaangażowaniu tworzymy historię biegów ulicznych w naszym regionie, Dziękujemy Wam i mamy nadzieję, że fakt wspierania życia sportowego i kulturalnego zostanie doceniony przez Waszych klientów.

 

Wszystkim, którzy w najmniejszym nawet stopniu przyczynili się do tego, że I Ostrowski Półmaraton ICE MAT stał się faktem i zebrał tak pochlebne recenzje DZIĘKUJEMY!

 

Już dziś wiemy na pewno, że Władze Ostrowa poparły pomysł zorganizowania imprezy w przyszłym roku, a firma ICE MAT Pana Zbigniewa Matysika po raz kolejny zostanie sponsorem tytularnym.

 

Do zobaczenia za rok

 

Organizatorzy

 

 Ostrów Wielkopolski zaprasza na Ostrowski Ice Mat Półmaraton

Ruszyły zapisy do Ostrowskiego Ice Mat Półmaratonu. Jest to pierwsza edycja Półmaratonu prowadzonego ulicami miasta Ostrowa. Impreza ta odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Jednocześnie półmaraton ten rozstrzygnie kto jest najszybszym półmaratończykiem wśród kobiet i mężczyzn z powiatu ostrowskiego.

Bieg ten odbędzie się 23 marca 2014 roku, start o godzinie 13.00. Trasa biegu składa się z trzech pętli i prowadzi z Rynku, spod XIX wiecznego Ratusza, a dalej uczestnicy przebiegać będą m.in. obok budynku I Liceum przy ul. Gimnazjalnej, powstałego w I połowie XIX wieku. Zobaczą ostrowską konkatedrę Św. Stanisława przy ul. Ledóchowskiego.

Organizatorzy proponują uczestnikom płaską, szybką, atestowaną trasę, która ma pomóc biegaczom osiągnąć jak najlepsze wyniki. Bardziej zaawansowani amatorzy będą mogli na tej trasie przeprowadzić skuteczny sprawdzian swoich możliwości przed kwietniowymi maratonami.

Na uczestników czeka kilka niespodzianek. W pakiecie startowym znajdować się będzie m.in. koszulka techniczna renomowanego producenta odzieży sportowej. Każdy, kto ukończy półmaraton otrzyma na mecie pamiątkową statuetkę.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na stronie www.maratonypolskie.pl oraz www.datasport.pl. Zgodnie z regulaminem zapisy są do 16 marca 2014r.

Biegacze zapisani i opłaceni do 28 lutego 2014r otrzymają imienne numery startowe.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie biegu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy do udziału w półmaratonie ostrowskim.